29 вересня 2021 року, у Центрі культури “Вернісаж”, що на вулиці Івана Франка,15, відбулося відкриття V Всеукраїнської виставки-трієнале “Український фолькмодерн”.

 Ця виставка- мистецький всеукраїнський проєкт, який проходить у Чернівцях, починаючи з 2009 року і повторюється через кожних 3 роки.

Цього року на виставці представлено 80 творів 73 художників з 17 областей України , серед яких- картини, колажі, гобелени, вишивка, скульптура, кераміка, костюми, прикраси, оригінальні за характерами, формами та напрямками творчості. Але усі ці сучасні мистецьки твори об’єднує авторське модерне переосмислення національних народних традицій, української етнографії, фольклору, міфології.

Експозицію виставки вже відвідали учні 9-А класу разом з вчителем технологій Василем Богдановичем Лукієм та вчителькою образотворчого мистецтва Ганною Октавіанівною Фочук. Вчителька Ганна Октавіанівна є членкинею Національної спілки художників України та її творча робота також представлена на цій виставці. Для виставки вона створила витинанку «Дерево Життя».

«Дерево життя на моїй витинанці символізує образ безперервного життя, мудрості та гармонії всесвіту, що об’єднує минуле, теперішнє та майбутнє. Це одночасно і модель Всесвіту, і життя людини. За традицією народного мистецтва образ світового дерева споконвіку зображували в орнаментах на вишитих і тканих рушниках, килимах, меблях, посуді, оздобленні одягу»,– розповіла вчителька.

На виставці учні ознайомилися також з творами відомих  митців Буковини та України, зацікавилися особливостями створення різнобарвних образів на фолькмодерній основі, поділилися своїми емоціями та думками від споглядання унікальних творів сучасного мистецтва.

Особливо усіх вразила глибока національна ідея, яка закладена у великій фігуративній інсталяції “Хохли” заслуженого художника України, відомого чернівецького скульптора та митця Івана Миколайовича Салевича, засновника даного проєкту “Український фолькмодерн”:

 

 

Виставка експонуватиметься до 24 жовтня.

Зацікавило? Детальніше: відео про виставку тут.